Mapy a průvodci

TURISTICKÉ MAPY

mapa Javorníky západ.jpg Na mapách vydaných před rokem 2010 je naše chata uváděna pod starým jménem Selanka. Najdete ji na modré turistické značce vedoucí z Francovy Lhoty na kopci Mikolínův vrch.

Turistická mapa Javorníky-západ, KČT 95 (jedna z nejpoužívanějších map oblasti,
zachycuje českou i slovenskou část Javorníků. Vřele doporučujeme).
Turistická mapa Javorníky-Púchov,č.108 (zachycuje českou i slovenskou část Javorníků s větším přesahem na slovenskou stranu).
Beskydy, Javorníky, mapa SHOCart č.471
Zlínsko, Hostýnské a Vizovické vrchy, č.70, Shocart, (není v ní sice Valašskosenicko ani naše chata, zato vám bude dobrým průvodcem na túrách v okolí Valašských Klobouk, Luhačovic, Vizovic a Zlína).
Turistické mapa Vršatec, Suľovské vrchy, Shocart 1076, (vhodná pro výlety směr Púchov, Považská Bystrica, Vršatec, Lednica, Červený Kameň, Súlovské skaly).

CYKLOTURISTICKÉ MAPY

Javorníky mapa 2.jpg Cykloturistická mapa Vsetínské vrchy, Hostýnské vrchy, č. 158, Kartografie Praha (najdete zde cyklo i turistické trasy+tipy na několik cyklovýletů).
Javorníky, Velká cykloturistická mapa, č.153 (jsou zde cyklostezky i turistické značení, v přiložené brožuře je seznam doporučených cyklotras i s převýšením, kilometráží a grafickým znázorněním trasy).
Valašskem na kole a pěšky, vydala Východní Morava, k dostání v informačních
centrech.
Horní Vsacko-Hornolidečsko, cykloturistická mapa
(není zde vyznačena Hornodlidečská magistrála, přehledná méně podrobná mapa).
Dálková cyklotrasa Česko-slovenské pohraničí, Shocart (cykloprůvodce česko-slovenským pohraničím od Jablunkova po Břeclav s popisem každého úseku trasy-zahrnuje i úsek pohraničí Javorníků- s převýšením, kilometráží, možnostmi občerstvení).

ZIMNÍ A LYŽAŘSKÉ MAPY

Zimní turistická a lyžařská mapa Beskydy-Javorníky, Shocart (lyžařské trasy, sjezdové areály)
Valašskem na lyžích, vydala Východní Morava, k dostání v Informačních centrech (bohužel zde není vyznačená naše chata).

TURISTIČTÍ PRŮVODCI

Antarik, turistický průvodce (publikace je dostupná u nás na recepci, nebo ve web podobě na www.antarik.cz. Je koncipovaná především pro potřeby hostů chaty Antarik, od toho se odvíjí např. doporučované výlety , popisy tras atd.)

Průvodce Javorníky-západ (dostupný především lokálně např. v infocentrech, zahrnuje informace o trasách i o jednotlivých obcích, místech a památkách v Javorníkách. Vřele doporučujeme).

Turistický průvodce Javorníky, Moravskoslezské Beskydy, č.13 (rozsáhlejší turistický průvodce obsahuje asi 40 pěších turistických tras a zahrnuje širší oblast Javorníků. Z našeho okolí je zde uvedeno jen několik tras).

Outdorový průvodce Beskydy a Javorníky, Turek, Jakub a spol., vydala Grada Praha (popisuje aktivity v oblasti mezi Lysou horou, Radhoštěm a Javorníkem, což je z našeho pohledu trochu z ruky. Určitě se ale hodí, pokud plánujete výlety právě do těchto míst).

 turp Antarik.jpg průvodce actaea.gif průvodce javorníky.jpg průvodce outdoor.jpg